Натхнення разом із унікальними ідеями – ресурси, що потребують перманентного підживлення. Якщо розглядати рекламу, зокрема транспортну, як різновид творчої діяльності, то питання дієвої креативності стає базовим.
Де брати рекламного натхнення, коли виникає необхідність? Джерел існує багато: книги по дизайну, ділове спілкування у колі рекламних професіоналів, консультації, тренінги, подорожі, відеоролики тощо. Усі вони спроможні задати конструктивний вектор руху у напрямку реалізації успішної та продуктивної рекламної кампанії. Вірно обрані джерела натхнення спроможні забезпечувати рекламному проекту необхідну новизну, логічність, цінність, виразність, органічність, успішність.
Головне, знати, що шукати. Адже в умовах насиченого сьогодення якісна творча ідея спроможна гарантувати виробнику достойні прибутки. Якщо бути правильно мотивованим, професійно підкованим та натхненним, тоді цілком реально створити таку рекламу, яка з допомогою оригінального слогану, ефектної картинки зможе привернути увагу значний відсоток потенційних споживачів, спонукати їх до відповідних дій. Натомість творець без натхнення та конструктивної ідеї може провалити весь рекламний процес, призводячи до багатомільйонних витрат.
Присутність натхненних та професійних рекламних творців дає можливість сформувати якісну та продуктивну творчу стратегію, без якої, фактично, нереально здійснити успішну рекламну кампанію. До творчої ідеї належать такі сегменти, як заявка від виробника щодо пропозиції торгової марки товару чи послуги, детальна робота над креативними ідеями, втілення в життя обраної ідеї.
У цьому контексті варто наголосити, що хоч і натхнення більше тяжіє до мистецької сфери, однак без її наявності неможливе формування успішної бізнес-стратегії, рекламної кампанії. Отже, рекламне натхнення – це рушійна сила, фундамент, на який незабаром будуть накладатися «стіни», «дах» та решта важливих елементів дієвої реклами.
Маючи за плечима натхненне підґрунтя, варто приступати до реалізації ефективної творчої стратегії, головне функціональне призначення якої:
- відшуковувати максимально продуктивний підхід, який гарантуватиме потрібний вплив на потенційних споживачів, зростання іміджу рекламованої продукції;
- з’ясовувати рішення закликів у психологічній та емоційній сферах, креативного підходу до рекламної справи;
- давати оцінку тому, чи відповідають конкретно обрані рекламні ідеї іміджу рекламованої продукції або послуги;
- давати оцінку можливого втілення оригінальної рекламної ідеї у різний спосіб з урахуванням найрізноманітніших рекламних носіїв (реклама на транспорті, зовнішня, внутрішня реклама тощо).
З точки зору психології, рекламне натхнення і креативність вважаються невід’ємними сегментами всього рекламного процесу. Тому, за наявності натхненного фактору, креативна діяльність в рекламі враховує активізацію наступних етапів:
- чітке оформлення всіх побажань клієнта у форматі записів, начерків, зображень, графіків;
- аналіз побажань разом із творчим колективом (дизайнери, художники, фотографи тощо);
- розробка плану та шляхів втілення в життя вибраної ідеї;
- практична концентрація на прийнятому рішенні.
Співпраця з натхненими та професійними рекламними творцями означає для клієнта значне збільшення об’ємів продажу рекламованого товару чи послуги. Адже якісна креативна ідея паралельно з ефективним текстовим наповненням, майстерною художньою реалізацією – це гарантія успішного залучення величезного сегменту потенційних споживачів.